BEVARDĖ

Spektaklis „Bevardė“ yra apie moterį, kuri yra gyvenimo kryžkelėje.

Laikas bėga…  saugios vaikystės užuovėjos, kurios saugojo nuo gyvenimo pavojų ir teikė galimybę daryti, ką tik nori (tamsioje naktyje atrasti žvaigždes arba slėptis valiūkiškai po stalu stebint kiekvieną), seniai išsisklaidė kaip rūkas. Gyvenimo džiaugsmu, svajonėmis, siekiais, ar net noru pakeisti pasaulį ir jaunatviškų atradimų versme tryškęs senasis pavidalas dabar pavirtęs tamsoje tvyrančiu beformiu moters šešėliu, kuris užstrigęs gyvenimo rutinoje, pareigose… yra paliktas nesaugiai vienas… nebeatpažįsta savęs ir kelia sau sielą kamuojančius klausimus.

Turbūt beveik visi susiduriame su situacija, kai anksčiau ar vėliau tenka savęs paklausti: kas aš? Kur aš? Ir kodėl? Tą akimirką nebelieka nieko kito kaip tik rėkti, šaukti, iš paskutiniųjų vėl bandyti atrasti save, o gal melstis…?

Savastį praradusios moters (vaidina Donata Kielaitė) intymų monologą su savimi lydi vidinio moters šešėlio, vidinio šauksmo (vaidina Diana Anevičiūtė) jautrus virpėjimas ir gaivališku, pirmapradžiu, o kartais bejėgiškai suvaržytu šokiu įkūnytas skrydis į laisvę iš tamsaus akligatvio.

KAS AŠ? KUR AŠ?? IR…. KODĖL???

… Rėkti, bėgti, o gal…. melstis??…

Tamsoje šmėžčioja beformis moters siluetas. Laikas bėga… lekia… ji praradusi moterišką intuityvumą, gyvenimo džiaugsmą ir nebeturi jėgų toliau taip gyventi. Ji įstengia tik bejėgiškai prisiminti, kaip ankstesnis šviesus gyvenimas, jausmai be žado guli jai po kojomis. Ką daryti, kad neprarastum savęs?..
Ką daryti, kad pavykų susigrąžinti tą dar taip neseniai turėtą, bet prarastą lengvabūdišką laisvę ir tą džiaugsmą, kuriuos kažkas atėmė??

Techninės detalės:

Trukmė: 1 val.

Scenarijaus autorė ir režisierė: Donata Kielaitė

Vaidina: Donata Kielaitė ir Diana Anevičiūtė (LNDT)

Spektaklyje panaudota poezija: Sauliaus Bareikio ir Rimvydo Stankevičiaus

Garso režisierius: Jurgis Valančauskas

Šviesų dailininkė: Jūratė Račinskaitė

Premjera: 2015.06.12 Lietuvos Teatro Sąjungoje